Wystawa 2016

W dniach 18 – 20 listopada 2016 roku odbyła się pierwsza wystawa zorganizowana przez Rybnickie Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Egzotycznych Amazonka. Hodowcy wystawili ponad 100 okazów, począwszy od najmniejszych ptaków egzotycznych do dużych papug. Wystawa nie była poprzedzona konkursem, ponieważ Stowarzyszenie jest nowopowstałe i sędziego z Polskiej Federacji Ornitologicznej będzie mogło otrzymać dopiero w roku 2017 jak wstąpi w jej szeregi.

W pierwszy dzień wystawy, w piątek odwiedzili nas najmłodsi miłośnicy ptaków, czyli dzieci z przedszkoli. Wykazały one duży entuzjazm. Może któryś z nich to przyszły hodowca? W piątek wystawa była również otwarta dla pozostałych zwiedzających, którzy tłumnie odwiedzali naszą wystawę. Biorąc pod uwagę, że była to pierwsza wystawa, frekwencja naprawdę dopisała.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili. Wysoka frekwencja bardzo nas cieszy, a zarazem motywuje do podnoszenia poziomu wystaw w kolejnych latach. Cieszymy się, że mamy dla kogo organizować tego typu imprezy. Warto też wspomnieć o dzieciach z Uniwersytetu Przyrodniczego i Dziecięcego, które zaskakiwały nas pytaniami.

Dziękujemy wszystkim naszym hodowcom za zaangażowanie i trud włożony w organizację wystawy. Cieszy nas fakt, że podczas trwania wystawy nasze grono powiększyło się o 4 hodowców.

Dziękujemy również wszystkim naszym sponsorom, głównemu sponsorowi, producentowi karm – firmie Vitapol, producentowi karm – firmie Certech, przedsiębiorstwu EDF, miastu Rybnik, gabinetowi weterynaryjnemu Filemon, piekarni Tonik, restauracji Cafe Bar Prima oraz firmie Laserhouse. Dziękujemy za przybycie na naszą wystawę panu Michalowi Sloboda i jego rodzicom z firmy Exomed.

Zgodnie z naszą obietnicą wpłaciliśmy na konto Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu połowę dochodu z biletów (650zł). W dniu 24 listopada odwiedziliśmy pensjonariuszy tego ośrodka i myślimy, że nasza współpraca się zacieśni.

Podziękowania składamy także Fundacji EDF Polska oraz jej pracownikom, dzięki której mieliśmy gdzie zorganizować wystawę.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia z wystawy.
4 wrzesień, godz: 10:00
Siedziba Stowarzyszenia
Fundacja Elektrowni Rybnik
Podmiejska 43
copyright © 2016 by RSHPE Amazonka - wszelkie prawa zastrzeżone.