Wystawa 2017

W dniach 17-19 listopada 2017 odbyła się druga wystawa Rybnickiego Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Egzotycznych Amazonka. W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy konkurs ptaków egzotycznych i papug, który odbył się dzień wcześniej. Nasze ptaki oceniali Pan Jan Kamiński oraz Pani Prezydent PFO Justyna Krawczyk, którą zaprosiliśmy, aby mogła zobaczyć naszą wystawę. Otrzymaliśmy od niej pamiątkowy prezent – dziękujemy.

W piątek standardowo odwiedzili nas najmłodsi czyli dzieci z przedszkoli oraz szkół. Byliśmy zaskoczeni ilością dzieciaków, bardzo się cieszymy że odwiedzili nas tak licznie. Dzieci dostały pamiątkowe baloniki z naszym logo. Tego dnia odwiedzili nas również podopieczni Domu Pomocy Społecznej z Orzesza. Byli nam bardzo wdzięczni za zaproszenie, w zamian dostaliśmy od nich figurkę gołębia, którą zrobili sami oraz podziękowania. My podarowaliśmy im pokarm dla kanarków i papużek falistych, bo posiadają oni takie ptaki u siebie w Orzeszu.

W sobotę odwiedzały nas tłumy zwiedzających, wielokrotnie były to całe rodziny oczywiście z dziećmi. Wiele dzieci dostało książeczki na temat hodowli ptaków. O godzinie 16.00 odbyło się rozdanie nagród za miejsca na podium w konkursie papug i ptaków egzotycznych. Dodatkowo rozdaliśmy pamiątkowe statuetki dla najbardziej zaangażowanych osób w Stowarzyszeniu. Również w sobotę odwiedziły nas dzieci z domu dziecka, które również dostały książeczki na temat hodowli papug i kanarków. Jeszcze więcej zwiedzających przyszło do nas w niedzielę, frekwencja była naprawdę niesamowita. W pewnym momencie sala wypełniła się niemal po brzegi.

W trakcie wystawy zbieraliśmy w imieniu Fundacji EDF Polska oddział Rybnik wolne datki do puszek na operację dla 7 letniej Bereniki. Każda cegiełka posiadała numer, który wziął udział w losowaniu wielu nagród ufundowanych przez firmę P.H. Angela. Nazbieraliśmy 1326 zł. Suma w całości została przekazana Fundacji.

Bardzo cieszy nas zaangażowanie żon niektórych członków Stowarzyszenia. Wpadły one na pomysł aby stworzyć kącik dla dzieci z kolorowankami. Zaangażowały się również w sprzątanie sali po wystawie. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni.

Podczas wystawy można było kupić pokarm czy akcesoria dla ptaków na stoisku firmy ZooPASJA.

Tak wspaniałą wystawę mogliśmy zorganizować dzięki sponsorom, których chcieliśmy wymienić. Dziękujemy:

- Miastu Rybnik za solidne wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy wypromować wystawę, zakupić klatki czy medale i puchary dla hodowców;
- Firmie Vitapol za bardzo dużą ilość nagród dla hodowców w postaci karm;
- Firmie P.H. Angela za niesamowitą ilość nagród rzeczowych zarówno dla hodowców jak i dla zwiedzających;
- Fundacji EDF Polska za udostępnienie sal na wystawę;
- Tartakowi P.U. Bór za kantówki z których zbudowaliśmy dużą wolierę, która cieszy oczy podczas wystaw;
- Firmie CERTECH za nagrody dla hodowców w postaci karm;
- Restauracji Cafe Bar Prima w której możemy organizować spotkania i zebrania;
- Firmie Marwet za bony do sklepu z karmami i akcesoriami dla ptaków;
- Firmie Grinn-Plus za piękne przystrojenie wystawy roślinami;
- Restauracji Laguna za catering na spotkanie integracyjne, które odbyło się podczas wystawy;
- Firmie ProFeed za witaminy i odżywki dla ptaków;
- Firmie ZooPASJA za wsparcie finansowe;
- Piekarni Tonik za to, że mogliśmy się pożywić podczas wystawy smacznymi kołaczykami;
- Gabinetowi weterynaryjnemu Filemon za opiekę weterynaryjną podczas wystawy.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy nas tak licznie odwiedzili. Mamy nadzieję że się podobało . Już teraz zapraszamy na następną wystawę – pokaz ptaków, który odbędzie się z okazji dnia dziecka w dniach 29-30 maj 2018.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia z wystawy.

Zapraszamy również do oglądnięcia Wideorelacji:
4 wrzesień, godz: 10:00
Siedziba Stowarzyszenia
Fundacja Elektrowni Rybnik
Podmiejska 43
copyright © 2016 by RSHPE Amazonka - wszelkie prawa zastrzeżone.